Valami leszállt az iskola mellett, 62 gyerek látott idegeneket
Ruwa, Zimbabwe 1994. szeptember 16. A 62 gyerekes UFO-eset, amit azóta sem tudnak megmagyarázni.
Egy átlagos iskolai napnak indult az Ariel Schoolban, a fővárostól, Hararétól nem messze. A gyerekek a szünetben az udvaron voltak, amikor valami olyan történt, ami azóta is az egyik legtöbbet vitatott UFO-esetté vált a világon.
Több tanuló egyszerre figyelt fel arra, hogy az iskola melletti füves területen szokatlan jelenség látható az égen. Egyesek szerint fényes, fémszerű tárgyak jelentek meg, amelyek hangtalanul mozogtak, majd közülük legalább egy leszállt vagy nagyon közel lebegett a föld felett.
A gyerekek egy része arról számolt be, hogy a jármű(vek) közelében apró, emberhez hasonló alakokat láttak. A leírások meglepően hasonlóak voltak. Sötét ruházat, nagy, fekete szemek, és egyfajta „idegenszerű”, nehezen leírható megjelenés. Többen azt is állították, hogy a lények nem beszéltek hagyományos módon, hanem gondolatokat „juttattak” a fejükbe.
A beszámolók szerint az üzenet lényege nem technikai, hanem inkább figyelmeztető jellegű volt, a természet pusztulásáról, az emberi technológia veszélyeiről és a Föld jövőjéről szólt.
Ami ezt az esetet különösen híressé tette, az nem egyetlen tanú volt, hanem a tömeges és azonnali reakció. A tanárok szerint több tucat gyerek egyszerre rohant vissza az épületbe, sokan sírtak vagy erősen fel voltak zaklatva, és ugyanarról az élményről számoltak be még aznap.
A későbbi vizsgálatok során kutatók és pszichológusok külön-külön hallgatták meg a gyerekeket, hogy kizárják az egymás befolyásolását. Az eredmény szerint a történetek alapvonala nagyon hasonló maradt, és a gyerekek rajzai is hasonló motívumokat mutattak, fémszerű objektum, kis humanoid alakok, nagy szemek.
A Harvardhoz kötődő pszichiáter, John E. Mack is foglalkozott az esettel, és arra jutott, hogy a beszámolók őszintének tűnnek, és nem mutatják egy előre betanított történet jeleit. Ez azonban nem jelentett bizonyítékot arra, hogy földönkívüli esemény történt volna.
A legnagyobb probléma ugyanis ma is ugyanaz, mint 1994-ben, nincs fizikai bizonyíték. Nincs radaradat, nincs hiteles fénykép vagy videó, és nem maradt semmilyen kézzelfogható nyom.
A tudományos magyarázatok több irányba is elindultak. Egyesek pszichológiai tömeghatásról beszélnek, ahol egy erős első benyomás gyorsan „átterjed” a csoporton. Mások optikai vagy légköri jelenséget feltételeznek, amit a gyerekek félreértelmeztek. A szkeptikusabb álláspont szerint pedig egyszerűen gyermeki képzelet és egymás megerősítése alakíthatta ki a közös történetet.
Mégis, több mint harminc évvel később az esetet nem sikerült teljesen lezárni. A beszámolók egységessége és a tanúk száma miatt az Ariel School incidens továbbra is az UFO-történetek egyik legismertebb és legvitatottabb fejezete.
A kérdés azóta is ugyanaz maradt ha ennyi gyerek ugyanazt állította ugyanabban a pillanatban, akkor mi történt valójában azon a délelőttön Zimbabwe egén?
Az Ariel School-eset tanúi közül többen ma is élnek, mivel 1994-ben még gyerekek voltak, így ma már felnőttek (nagyjából 40 év körüli korosztály).
Mi a helyzet velük ma? A tanúk egy része azóta is vállalt nyilvános megszólalásokat. Többen interjúkban, dokumentumfilmekben is újra elmondták ugyanazt az alapélményt. Van, aki továbbra is kitart amellett, hogy „valódi, fizikai eseménynek” élte meg, mások visszafogottabban nyilatkoznak, de nem vonták vissza a gyermekkori beszámolót.
Fontos, hogy nem történt visszavonás, a résztvevők nem nevezték azóta sem kitaláltnak az egészet. Az esetet a modern UFO-kutatás is újra elővette, pl.: Ariel Phenomenon (2022) című dokumentumfilm. Ebben több egykori tanú felnőttként is megszólal, és részletesen elmondják, hogyan emlékeznek vissza az eseményre.
Források:
wikipedia
arielphenomenon
| Létrehozva: | 2026-04-07 10:38 |
| Utolsó módosítás: | 2026-04-07 10:42 |






Szólj hozzá!